stopa

Browsing Tag

Temat Aktualności

Gdy pocą się stopy…

Nadpotliwość stóp

Czy zauważyliście u siebie nadmierne pocenie się stóp? Czy nadmierna potliwość stóp utrudnia Wam codzienne funkcjonowanie? Czy wszystkie dotychczas podejmowane próby radzenia sobie z tym problemem były nieskuteczne? Nadmiernej potliwości stóp, zwanej również hiperhydrozą, nie należy bagatelizować. Pocenie się stóp wiąże się nie tylko z dyskomfortem i obniżeniem jakości życia, ale może (oczywiście nie musi) wskazywać na wiele poważnych stanów chorobowych. W sposób zwięzły i przystępny wyjaśnię jakie są możliwe przyczyny nadmiernej potliwości stóp oraz wskażę Wam dostępne sposoby jej zwalczania.

 

Czytaj więcej

Share Tweet Pin It +1

Brak komentarzy

Temat Aktualności

Gdy pęka skóra na podeszwach pięt…

Pękająca skóra na piętach to jedna z najczęściej występujących dolegliwości stóp. Warto podkreślić, że to nie jest tylko problem estetyczny, ale i również zdrowotny. Czy ten problem dotyczy również Was? W sposób zwięzły i przystępny wyjaśnię jakie są możliwe przyczyny pękającej skóry na piętach oraz wskażę Wam dostępne sposoby jej zwalczania.

Czytaj więcej

Share Tweet Pin It +1

Brak komentarzy

Temat Aktualności

Pójdę boso

stopa, podolog, usługi podologiczne

Okres zimowy to czas, w którym zwykle o nich zapominamy. Ukrywamy pod grubymi i ciepłymi skarpetkami. Przypominamy sobie o nich wiosną i latem, kiedy zrzucamy z siebie nadmiar ubrań i odkrywamy ciało. To jednak błąd! O stopy (bo o nich mowa!) powinniśmy dbać w ciągu całego roku! Dlaczego warto dbać o stopy? Powodów jest wiele. Najważniejszy z nich (przynajmniej według mnie specjalisty podologii) to fakt, że stopy są jedną z najbardziej eksploatowanych części ciała, a mimo wszystko niosą nas dumnie przez całe życie! Panie i Panowie (tak, ten przekaz kieruję również do mężczyzn!) poświęćmy im odpowiednią ilość czasu. Zasługują na chwilę uwagi z naszej strony!

Czytaj więcej

Share Tweet Pin It +1

Brak komentarzy

Temat Aktualności, Porady

W stopie siła!

Nadpotliwość stóp

Organizm człowieka to wyjątkowa, złożona maszyna zbudowana z wielu współpracujących ze sobą zespołów i podzespołów. Julien Offray de La Mettrie, francuski lekarz i filozof żyjący w XVIII w., w swojej pracy filozoficznej „Człowiek-maszyna” („L’homme-machine”) określił człowieka jako „żywy obraz perpetuum mobile”. Czy miał rację? Niestety nie… Oczywiście organizm człowieka pracuje nieustannie przez 24 godziny przez 7 dni. Jednak jak każda maszyna, również i organizm człowieka potrzebuje energii z zewnątrz do prawidłowego funkcjonowania. Ponadto, jest to maszyna, która nie może działać w nieskończoność. Organizm człowieka jak każda maszyna podlega również procesom eksploatacji. Czy wszystkie części tej złożonej maszyny są równoważne? Tak czy nie? Jeżeli nie, która …

Czytaj więcej

Share Tweet Pin It +1

Brak komentarzy