usługi podologiczne

Browsing Tag

Temat Aktualności

Terapia podologiczna u osób z chorobami tarczycy

Profesjonalny podolog powinien nie tylko posiadać wiedzę z zakresu medycyny, anatomii, fizjologii oraz biomechaniki, ale i również współpracować z lekarzami różnych specjalności.

Dlaczego?

Do podologów często zgłaszają się pacjenci, których problemy w obrębie stóp, paznokci oraz podudzi wynikają z obecności chorób przewlekłych. Ustalenie przyczyny problemu jest kluczowe dla uzyskania optymalnych efektów terapii podologicznej. Dużą grupę pacjentów zgłaszających się do gabinetów podologicznych stanowią pacjenci z problemami endokrynologicznymi.

W jaki sposób choroby tarczycy mogą wpływać na efekty terapii podologicznej?

Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Wasze wątpliwości.

Zmęczenie, zwiększenie masy ciała, obniżenie nastroju… To jedynie przykładowe objawy, które mogą wskazywać na choroby tarczycy. Jednocześnie są to …

Czytaj więcej

Share Tweet Pin It +1

Brak komentarzy

Temat Aktualności

Stopa cukrzycowa

Zespół stopy cukrzycowej stanowi jedno z możliwych przewlekłych powikłań występujących w przebiegu cukrzycy typu 1 lub 2. Stopa cukrzycowa wiąże się z zaburzeniami czucia oraz deformacjami stopy. Nieleczone schorzenie może prowadzić do powstania rozległej martwicy, co stanowi wskazanie do amputacji stopy. Czym jest zespół stopy cukrzycowej? Jakie są objawy stopy cukrzycowej? W jaki sposób leczy się stopę cukrzycową? Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Wasze wątpliwości.

Czytaj więcej

Share Tweet Pin It +1

Brak komentarzy

Temat Aktualności

Stopa biegacza

stopy, bieganie, pielęgnacja, sport

Bieganie jest jedną z najczęściej podejmowanych form aktywności fizycznej. Według szacunków co czwarty Polak biega. Bieganie to nie tylko sport. Bieganie to nie tylko zdrowie. Bieganie to nie tylko pasja. W ostatnim czasie bieganie stało się również formą niesienia pomocy innym. Wiele akcji charytatywnych przebiega pod hasłem „Biegniemy dla….”. Niezależnie od powodu dla którego biegamy, jak i również częstotliwości biegania o stopy powinniśmy dbać na co dzień, nie tylko w sezonie i nie tylko w sytuacji pojawienia się dolegliwości. W jaki sposób?

 

Czytaj więcej

Share Tweet Pin It +1

Brak komentarzy

Temat Aktualności

„Lato – ach to ty”, czyli o wakacjach „pełną stopą”

Lato, stopy

Dzisiaj rano niespodzianie zapukało do mych drzwi. Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni”. Powyższe słowa, w lekko zmienionej formie (w oryginale oczywiście jest to wiosna), pochodzą z jednej z najbardziej znanych piosenek Marka Grechuty, pt. „Wiosna – ach to ty”. Kalendarzowe lato rozpoczyna się 22 czerwca. Wraz z latem przychodzą wakacje i wysokie temperatury (choć wysokie temperatury w tym roku odczuliśmy wyjątkowo szybko). Wraz z wysokimi temperaturami rezygnujemy z krytych butów, odsłaniając nasze stopy. Czy zdążyliście zadbać o swoje stopy na wakacje? Czy lato dla Was również przyszło niespodziewanie? Tak? Choć o stopy powinniśmy dbać przez cały rok, często przypominamy sobie o nich w …

Czytaj więcej

Share Tweet Pin It +1

Brak komentarzy