W 1998 roku rozpoczęłam przygodę z zawodem. Miałam dużo szczęścia, ponieważ czerpałam wiedzę i doświadczenie od cenionych specjalistów z dziedziny kosmetologii, podologii i dermatologii – mgr Teresy Geyer, prof. dr Macieja Koselaka, prof. dr Kamili Padlewskiej. Zaczynałam od kursów, szkoleń, studium kosmetologicznych, praktyk i staży, przechodząc do studiów wyższych gdzie zrobiłam specjalizację z Podologi w obszarze kształcenia Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu na kierunku kosmetologia. Zdobyłam tam wiedzę medyczno-leczniczą na temat patologicznych zmian oraz leczniczych zabiegów w obrębie stóp oraz rozszerzyłam swoją wiedzę na temat kosmetologii pielegnacyjnej ,estetycznej i leczniczej twarzy i ciała.

Pracując przez lata w gabinetach, zdobywałam wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej i estetycznej twarzy oraz ciała i podologii medyczno-leczniczej. Przez ostatnie 20 lat uczyłam się patrzeć na człowieka całościowo od strony medycznej, pielęgnacyjnej i psychologicznej.

Holistyczne podejście pokazało mi potrzebę łączenia mojej praktyki z wiedzą leczniczą oraz współpracą z lekarzami różnych specjalizacji. Z tą myślą stworzyłam markę PodoClinica Klinika Zdrowia Stóp, dzięki której świadczę usługi podologiczne w placówkach medycznych, takich jak Oricea – Klinika Dermatologii i Medycyny, Luxmed – Klinika Estetyki oraz pomagam podologicznie zawodnikom Pierwszej Drużyny Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Łączę diagnostykę pielęgnacyjną i potrzeby zdrowotne w obszarze podologii oraz kosmetologii. Dlatego piszę bloga, prowadzę porady TV na kanale YouTube, wykłady dotyczące metod ,zabiegów oraz prawidłowej pielęgnacji, konsultacje w klinikach i online, wykonuję zabiegi specjalistyczne oraz pielęgnacyjne. Jestem w trakcie tworzenia warsztatów dla początkujących podologów, napisałam również rozdział w książce na temat podstaw podologii dla wydawnictwa lekarskiego PZWL na zaproszenie dr Kamili Padlewskiej.

Wierzę, że człowiek tylko w prawdzie i uczciwości może osiągnąć zdrowienie. Zdrowienie, z którego wynika szczęście, piękno i radość.

KALENDARIUM

1998 - 2003

Studium kosmetologiczne i staż u mgr Teresy Geyer w Klinice Terapia Nova w Warszawie.

2003 - 2014

Własny gabinet – Esthetiqiue Gabinet Podologii i Kosmetologii Profesjonalnej.

2008

Studia Wyższe – specjalizacja z Podologii w obszarze Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.

2014

Wykład dla Studentów Uniwersytetu 3 wieku na zlecenie Domu Kultury Świt na temat: „Zabiegi podologiczne stosowane w gabinecie specjalistycznym”, Warszawa.

2014

Współpraca z kliniką medyczną – Oricea Klinika Medycyny Anti-ageing dr Kamili Padlewskiej w Warszawie, ul. Sokołowska 9.

2015

Założenie marki własnej PodoClinica Klinika Zdrowia Stóp: www.podoclinica.pl.

2015 - 2017

Współpraca z kliniką w Warszawie – Footmedica Klinika Zdrowej Stopy.

2016

Wykład dla BEUTY Forum w Warszawie na zlecenie Footmedica na temat: „Metody rekonstrukcji płytki paznokciowej”.

2017

Wykład dla Kerpro na VI spotkaniu Podologia w Praktyce – na zlecenie Footmedica na temat „Przypadki z praktyki podologicznej dotyczące patologii w obrębie płytki paznokciowej” w Warszawie, ul. Chałubińskiego.

2016 - 2018

Współpraca z Veritamed Kliniką Medycyny przy ul. Długiej 27 w Warszawie.

2017

Współtworzenie książki w zakresie podologii dla Wydawnictwa PZWL pt.: „Kosmetologia ciała” na temat podstaw podologii dla wydawnictwa PZWL na zaproszenie dr Kamili Padlewskiej.

2018

Tworzenie marki własnej Dorota Szafarowska: www.dorotaszafarowska.pl.

2018

Współpraca z kliniką medyczną Luxmed (klinika estetyki) i Luxmed szpital w Warszawie, Al. Jerozolimskie 65, ul. Puławska 455 w Warszawie.

2018

Wykład dla Marki Shool na zlecenie Kliniki Luxmed na temat „Stopy w centrum uwagi’’, Warszawa, ul. Wołoska.

2019

Wykład dla Marki Veet na zlecenie Kliniki Luxmed na temat „Metody usuwania owłosienia”, Warszawa, ul. Wołoska.

2019

Wykład dla BEUTY Forum na zlecenie kliniki Oricea na temat: „Choroby autoimmunologiczne w przebiegu terapii podologicznej”, Warszawa, ul. Modlińska.

2019

Tworzenie autorskiego programu warsztatów dla początkujących podologów „Podologia widziana oczami praktyka”.

2019

Objęcie opieką podologiczną zawodników 1 Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, Warszawa, ul. Bitwy Warszawskiej 192.

KURSY, SZKOLENIA

2002 - 2018

Szkolenia, kursy, warsztaty z kosmetologii twarzy
„Metody Aparaturowe stosowane w profesjonalnej kosmetologii pielęgnacyjnej”, „Zabiegi laserowe stosowane w kosmetologii’’, „Metody zabiegowe i aparaturowe w profilaktyce przeciwstarzeniowe anti-ageing”, „Aparaturowe zabiegi w ujędrnieniu i rewitalizacji skóry”.

2003 - 2018

Szkolenia, kursy, warsztaty z kosmetologii ciała
„Nadmierna tkanka tłuszczowa, cellit, metody usuwania”, „ Masaże stosowane w kosmetologii ciała”, „Metody aparaturowe stosowane we współczesnej kosmetologii ciała”, „Trwałe usuwanie owłosienia metodą laserową.

2008 - 2018

Szkolenia, kursy, warsztaty z podologii leczniczej
„Aplikacja czasowego implantu do korekcji wrastających paznokci”, „Podologia w praktyce”, „Hiperkeratozy charakterystyka, różnicowanie, metody usuwania”, „Produkt schulungen Callusan & Ungunisan’’, „Profilaktyka podologiczna w zespole stopy cukrzycowej’’, „Problemy paznokci spotykane w praktyce podologicznej”, „Laserowe metody usuwania grzybicy paznokci”

2016

Kursy, szkolenia, certyfikaty z zarządzania
„Personal Brending zbuduj silną markę osobistą’’, „Kobieta niezależna”, „Bądź widzialną marką’’.